Jak to działa?

CO TO JEST KREDYT POD ZASTAW (ang. Pawnbroking)?

Kredyt pod zastaw to kredyt, który jest zabezpieczony rzeczą kredytobiorcy. Zabezpieczeniem kredytu może być każda rzecz posiadająca wartość rynkową odpowiednią do wysokości kredytu, tj. od biżuterii, diamentów, zegarków, złota, srebra po dzieła sztuki.

DLACZEGO KREDYT POD ZASTAW?

Kredyt pod zastaw zapewnia bezpieczny i wydajny sposób uzyskania gotówki z cennych przedmiotów. Kiedy oddajesz przedmioty pod zastaw, możesz obracać zamrożoną w nich gotówką, a następnie ponownie cieszyć się radością posiadania cennych przedmiotów. Kredyt pod zastaw pozwala wielokrotnie czasowo korzystać z wartości pieniężnej posiadanych cennych rzeczy. Dzięki kredytom pod zastaw możesz oszczędzać kupując piękne i cenne przedmioty. W razie potrzeby zawsze będziesz mógł skorzystać z pieniędzy wydanych na ich zakup.

W SĄSIAD POŻYCZKI jesteśmy dumni z szybkości i skuteczności naszego wyszkolonego personelu, który gwarantuje szybką i wygodną dla Klienta obsługę. Proces udzielenia kredytu pod zastaw zazwyczaj trwa mniej niż godzinę.

Zalety kredytu pod zastaw:

  • brak oceny zdolności kredytowej,
  • dyskrecja,
  • natychmiastowy dostęp do gotówki,
  • minimalne formalności,
  • brak konieczności sprzedaży cennych przedmiotów.

JAK UDZIELANY JEST KREDYT POD ZASTAW

Kredyt pod zastaw udzielany jest wyłącznie na podstawie wartości rzeczy jaką kredytobiorca może przedstawić jako zabezpieczenie kredytu. Umowa o kredyt pod zastaw sporządzana jest na piśmie i podpisywana przez obie strony. Nie ma możliwości zawarcia umowy o kredyt pod zastaw via Internet. Wartość udzielonego kredytu stanowi część wartości zastawionej rzeczy, którą kredytobiorca przekazuje kredytodawcy w depozyt na czas udzielonego kredytu. Po zwrocie całości kredytu i zapłacie opłat za jego udzielenie, zastawiona rzecz jest zwracana kredytobiorcy.
SĄSIAD POŻYCZKI gwarantuje bezpieczeństwo rzeczy przekazywanych przez kredytobiorców w depozyt na zabezpieczenie udzielanych kredytów. Kosztowności przechowywane są zwykle w skrytkach bankowych, a samochody na wybranych parkingach strzeżonych, zapewniających całodobową fizyczną ochronę oraz zabezpieczenie przed warunkach atmosferycznymi.
SĄSIAD POŻYCZKI oferuje możliwość uzyskania kredytu pod zastaw nawet w wysokości 1.000.000 złotych. Zwykle w ciągu godziny możemy przekazać kredyt nawet do kwoty 50.000 złotych.
W celu otrzymania informacji o możliwości uzyskania kredytu pod zastaw określonego przedmiotu możesz spotkać się z naszym przedstawicielem w punkcie handlowym, przesłać zapytania mailem wraz ze zdjęciem przedmiotu, lub zaprosić naszego przedstawiciela do domu.

KRÓTKA HISTORIA PAWNBROKING?u

Pożyczki pod zastaw są jedną z najstarszych form kredytowania. Na terenie dzisiejszych Chin kredyty pod zastaw były udzielane już około 3000 lat temu. W kulturze europejskiej kredytu pod zastaw były szeroko praktykowane już w starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji. Według niektórych przekazów historycznych Królowa Hiszpanii Izabela w XV wieku zastawiła część ze swych wspaniałych klejnotów koronnych, aby sfinansować podróż Krzysztofa Kolumba. Inwestycja okazała się być niesłychanie opłacalna i w kolejnych wiekach do Hiszpanii trafiały z odkrytych przez niego lądów, statki wypełnione klejnotami i kosztownościami.
Rozpowszechnienie współczesnej formy kredytowania pod zastaw przypisuje się znanej szlacheckiej rodzinie Medyceuszy z Florencji, która tej usługi uczyniła ważny filar zbudowanego imperium finansowego. Rodzinie Medyceuszy zawdzięczany jest także ogólnie znany symbol pawnbroking?u jakim są trzy złote kule.
Kredyty pod zastaw do dziś pozostają wygodną formą szybkiego dostępu do gotówki na dowolny cel.

Polecamy też naszą ofertę skupu złota i srebra.